Microsoft Intune’ u Microsoft Azure Portal İçerisinden Yönetin

Merhabalar,

Bu yazımda teknik detaylara girmeden Microsoft Intune için gelen yenilikten bahsedeceğim. Microsoft Intune uzun süredir hayatımızda ve her geçen gün kapasitesini ve özelliğini arttırıyor. Bildiğiniz üzere Microsoft Intune’ u yönetmek için https://manage.microsoft.com sayfasını kullanmamız gerekiyordu. Artık bu durum ortada kalktı ve Microsoft Azure üzerinden yönetilebilir hale geldi. Bu durum elbette zaman kaybını ortadan kaldırdığı gibi tek portaldan tüm kaynakları yönetmemizi de sağlıyor. Lafı uzatmadan yeni görüntüsüne biraz göz atalım. İlk olarak https://portal.azure.com üzerinden oturum açıyoruz. Yeni sekmesini tıkladıktan sonra arama kısmına Intune yazdıktan sonra yıldız işaretini seçerseniz favoriler kısmına geldiğini göreceksiniz.

1

Intune tıkladıktan sonra menü açılacaktır. Azure yeni portaldan alıştığımız gibi yeni sekmeleri tıkladıkça sağa doğru açıldığını göreceksiniz. Bu durum yapılandırmanızı adım adım takip etmenize olanak sağlayacaktır.

2

Yukarıda bahsettiğim gibi tıkladıkça sağa doğru menüler açılacaktır. Ayarlar kısmında Uygulama ilkesi > İlke Ekle  kısmına geliyorum. Dönüp baktığımda hangi adımları izlediğimi çok rahat bir şekilde görebiliyorum.

 

3

 

Ayarlar ksımını tıkladıktan sonra istediğim ilkeyi burada yapılandırabiliyorum. Tüm yapılandırma adımlarımı tek bir pencerede görebiliyorum.

4

Dashboard’ u kendi yapımıza göre dizayn edebiliyoruz. Sizin için önemli olanları burada ön plana çıkarabilirsiniz. Eski portalla kıyaslayacak olursak daha interaktif olduğunu görebiliyoruz ve tablet’ den yönetim kısmının daha kolay yapılabileceğini düşünüyorum.

5

 

Umuyorum Faydası Dokunmuştur

Hasan Dimdik

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.