Sharepoint Online Azure Rights Management Services Konfigürasyonu – Bölüm 4

Merhabalar,

Bu bölümüzde birkaç adım ile Sharepoint Online üzerinde Azure Right Management Services nasıl aktif edeceğimizi hep birlikte göreceğiz.

İlk olarak Office 365 portalımızda oturum açıyoruz. Service Settings > Sites açıyoruz ve View site collections and manage additional settings in the Sharepoint admin center tıklıyoruz.

Sharepoint Admin Center açıldıktan sonra sol alt bölümden Settings tıklıyoruz.

Açılan sekmede Information Right Management buluyoruz ve Use the IRM Service specified in your configuration’ ı şeçiyoruz. Daha sonra sayfanın altından Ok ile kaydediyoruz.


Office 365 kullanmayan arkadaşlardan gelen en büyük soruyu yanıtlamak adına Menüleri Türkçeye çevirdim. Yazıma bu şekilde devam edeceğim. ( Yani Türkçe kullanılabiliyor J )

Kitaplık ayarları sekmesine tıklıyoruz.


Açılan Sayfada Bilgi Hakları Yönetimi’ ni tıklıyoruz.


Bilgi hakları yönetimi ayarları açıldıktan sonra indirme sırasında bu kitaplık üzerindeki izinleri kısıtlayı seçiyoruz ve bir açıklama ekliyoruz. Yapınıza göre aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz. Daha sonra ayarımızı kaydediyoruz.


Sharepoint üzerindeki bir dosyamı örnek amaçlı açıyorum


Word belgemizin hemen üzerinde uyarımızın geldiğini görüyoruz.


Hızlı ve kolay bir şekilde Sharepoint Online üzerindeki dökümanlarımızı daha güvenli hale getirebiliriz.Dipnot olarak belirtmek isterim Azure RMS servisi E3 ve E4 paketleri içerisinde gelmektedir.

Umuyorum Faydası Dokunmuştur

Hasan Dimdik

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.