Office Lens İşinizi Kolaylaştırır

, Genel, Office 365

           Office 365 ürünü gün geçtikçe hayatımızı daha da kolaylaştırmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi Office 365 Microsoft’ un Sharepoint, Exchange, CRM, Delve , Office ( Excel,Powerpoint, Word vs.. ) ürünlerinin paketlenmiş halidir. Bu ürünleri tek tek alabildiğimiz gibi toplu halde de alabiliyoruz. Paketler hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz;

http://products.office.com/tr-tr/business/compare-office-365-for-business-plans?WT.mc_id=Unsassigned_GOO_Unassigned_Unassigned0365Acquisition-TR-BRA-BMM-Brand&WT.srch=1

Bugün asıl anlatmak istediğim konu ise Office Lens . Bildiğiniz gibi her gün sahaya iniyoruz ve cep telefonlarımızla sürekli iş takibi yapıyoruz, aynı zamanda dosya göndermemiz gerekebiliyor. Fakat acil olarak o resim içesindeki yazıyı editlememiz gerekirse ne yapacağız ? Bunun sanırım şu an için tek yönetimi var, Aynı resimleri bulmak, aynı düzende yerleştirmek, yazıyı tekrar yazmak, bu da asıl işimizden zaman çalınması anlamına gelmektedir.

 


 

Office Lens ile bu derdimiz tamamen ortadan kalkıyor. Aşağıda gördüğünüz üzere Provit Broşürünün fotoğrafını çektim ve bunu editlemem gerekiyor.


Çektiğim Fotoğrafı, Word, Excel, Powerpoint veya OneNote olarak kaydedebilirim. Örneğimizde ben Word olarak kaydediyorum.Bu adımdan sonra artık dökümanım editlenebilir hale geliyor.


 

Dökümanı açtığımda son derece düzgün bir formatta açıldığını görüyorum, ilgili yerleri artık dilediğiniz şekilde editleyebilirsiniz.

 

7

 

Editleme işleminden sonra dökümanımın halini aşağıda görebilirsiniz.

6

 

Bu küçük uygulama ile saatler harcayıp yapabileceğimiz işi artık dakikalar içerisinde yapabiliyoruz ve angarya işler yerine asıl ilgilenmemiz gereken konuya ağırlık verebiliyoruz.

Umuyorum Faydası Dokunmuştur

Hasan Dimdik

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.