SpamTitan V6.0.1 Kurulum Adımları

, Genel

Merhabalar bu yazımda Spamtitan ürününün kurulum adımlarını sizlerle paylaşacağım. Kendi sitesinde İngilizce olarak videolarına zaten ulaşabiliyorsunuz, bende Türkçe olarak sizlerle paylaşmak istedim.

Ürün ayrıca 2006 yılından günümüze kadar birçok ödül kazanmış durumda. Son olarak 2014 yılına bakacak olursak 28. Virus Bulletin testlerinde %99.81  yüksek spam yakalama oranı ile kullanıcılarına güven vermiştir ve e-mail güvenliği alanında Virus Bullettin tarafından VBSpam+ sertifikası kazanmıştır. “In its 28th Virus Bulletin Test SpamTitan Earns Top 5 position based on High Spam Catch Rate  of 99.81% and 0% False Positive Rate.”

Kazandığı Ödüller : http://www.spamtitan.com/about-us/awards?published=2014

Ayrıca diğer spam ürünlerine nazaran lisanslaması daha ucuza gelmektedir. Aşağıdaki tabloda diğer ürünler ile kıyaslamasını görebilirsiniz.

16

 

Ürün hakkında kısa bilgi verdikten sonra konumuz olan kurulum işlemlerine geçebiliriz. Aslında kurulum adımlarını uygularken sizde çok basit bir kurulumu olduğunu göreceksiniz. Kurulum medyasını(ISO,vmware) sitesinden edinebilirsiniz.

Minimum Kurulum Gereksinimleri Aşağıdaki gibidir;

image004

 

Kurulum medyamızı taktıktan sonra herhangi opsiyonu seçmiyoruz ve ilgili süre sonunda kurulum başlayacaktır.

 

1

Bu adımımızda No seçeneği ile varsayılan olarak bırakırsanız ingilizce klavye üzerinden işlemlerinizi yapacağınızı belirtmiş oluyorsunuz

 

2

Ben Türkçe klavye ile devam ediyorum.

3

Bu adımda hostname bilgilerini giriyoruz. Ben kendi yapım için titanspam yazıyorum. Full fqdn şeklinde yazıyoruz (titanspam.dimdik.local)

Uyarı : Bu adımda local hesap olarak kesinlikle bırakmayınız,tam olarak Fqdn bilgilerini yazınız aksi taktirde servisler başlamayacaktır !!!

4

Bu adımımızda Commit seçeneği ile tüm datalarımızın kalıcı olarak silineceğini belirtiyoruz, verileriniz var ise yedeklemeyi unutmayınız.

5 6

Yukarıdaki gereksinimler listesini incelediğinizde tek ethernetin yeterli olacağını söylemiştik. Zaten bu adımda yapımda tek Ethernet olduğu için Ok ile devam ediyorum.

7

SpamTitan sunucuma vereceğim ip bilgisi,subnet ve default Router  giriyorum.Benim yapımda Router içe bakan bacağı 192.168.2.254 olduğu için bu ip adres bilgisini girdim.

8

Dns sunucu bilgilerimi bu adımda belirtiyorum.

9

Yerel zaman ayarlamasını manuel olarak yazacağım için No seçeneği ile devam ediyorum.

10

Eğer Türkiye’yi seçmek isterseniz, Time Zone olarak Europe seçtikten sonra aşağılarda Türkiye’yi bulabilirsiniz.

11 12

Daha sonra ise kurulumumuz başlıyor. Bittikten sonra Spamtitan medyanızı çıkartın tarzında uyarı alacaksınız, restart işlemi esnasında medyamızı çıkarıyoruz.

13

Kurulum işlemi bitikten sonra Shell arayüzü ve web arayüzü görüntüleri aşağıdaki gibidir. Bu adımımızda sadece kuruluma yer verdik. Diğer bölümümüzde ürünü detaylı şekilde inceleyeceğiz.

14 15

 

Umuyorum Faydası Dokunmuştur

Hasan Dimdik

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.