Merhabalar ,

Azure Active Directory Premium yazı serimizin bu bölümünde Company Brand özelliğine değineceğiz. Olaya aslında farklı açıdan bakarak bu yazıya başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi web siteleri şirketlerin görünen yüzü. Bu sebepten dolayı tasarımımızın her zaman güzel ve şirketi anlatıyor olmalısı gerekmektedir. Arka planda o kadar satır kod yazılır fakat her zaman işin en çok övgü alan kısmı tasarım tarafıdır. (Yazılımcılara haksızlık) Company Brand özelliğinde de Azure Active Directory Premium kullanan şirketlerin ilk customize ettiği yer olduğunu görüyoruz. ( Yine tasarım ön planda ) Bu bölümde bizde küçün bir örnek yaparak Azure arayüzümüzü görselleştireceğiz.. Bu kadar konuştuğuma bakmayın son derece basit J

https://manage.windowsazure.com veya https://portal.azure.com ile oturum açıyoruz. Daha sonra ise soldaki ikonlardan Active Directory buluyoruz ve Configure > Customize Branding tıklıyoruz.

Resim 1

Şirketimize ait logolarımızı buradan kendi yapımıza göre değiştirebiliyoruz. Her adımı tek tek açıklamayacağım. Detay bilgi için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz;

https://azure.microsoft.com/en-us/documentation/articles/active-directory-add-company-branding/

Ben örneğimde Banner logomu değiştireceğim ve beni karşılayan kocaman resim olan J yani teknik adı ile Sign-in Page Illustration ı değiştireceğim.Resimlerinizi eklemeden önce soru işareti(?) tıklamanızı tavsiye ederim. Sebebi ise resimleri eklerken bazı kısıtlamaların olmasından. Eski adı Tile Logo’ nun adının Square logo olarak değiştirildiğini görüyoruz. Sign-in Page Text ise sağ altta ek notlarınızı girebileceğiniz alandır. Resim 6 da sağ en alt köşede yer alan By Hasan Dimdik buna örnektir.

Resim 2

Tekrar oturum açmak isteğimizde logomuzun geldiğini görüyoruz.

Resim 3

Resim 4

En çok değiştirilen ise Sign-in Page Illustration bölümüdür. Ben kendime göre bir resim ekledim.

Resim 5

Tekrar oturum açmak istediğimde ise son derece görsel bir arayüz beni karşılıyor.

Resim 6

Son derece basit şekilde giriş arayüzümüzü değiştirmiş olduk. Sektörde proje yaptığımız tüm firmaların ilk talepleri arasında yer alıyor!

Umuyorum Faydası Dokunmuştur

Hasan Dimdik

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments