SCCM 2012 R2 Setup is unable to connect to SQL Server with the connection information provided (tr-TR)

, Genel, SCCM 2012 R2

Merhaba Arkadaşlar ;

Bugün System Center Configuration Manager 2012 R2 kurmam gerekti kurulum aşamasında aşağıdaki gibi Setup is unable to connect to SQL Server with the connection information provided  hatasını aldım ve bu dökümanda hatayı nasıl düzeltebileceğimizi göstereceğim. Bu hatayı alıyor olmamızın temel sebebi SCCM 2012 R2′ nin dinamik portu desteklemiyor olmasıdır. Bu durumu düzeltmek için SQL Server Configuration Manager açıyoruz

 

image001

SQL Server Network Configuration > Protocols for MSSQLSERVER açıyoruz. Sağ tarafta TCP/IP disabled yerineenabled konuma getiriyoruz. 

 

image002

 

Bu adımdan sonra Properties sekmesinden kontrolümüzü yapıyoruz ve eğer IPALL  altında eğer 1433 nolu port Dynamic port altındaysa siliyoruz ve statik port kısmına yazıyoruz (TCP PORT). Eğer Dinamik port olarak 0 değerini görüyorsanız gerekli değişikliği yapmalısınız . Son haliyle gördüğünüz gibi portumuzu statik hale getirdik.

image003

 

Son olarak ise SQL Server servisimizi restart ediyoruz . Daha sonra işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

image004

 

Kaynak : http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms177440.aspx  

Umuyorum Faydası Dokunmuştur
Hasan Dimdik

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.