Yazar hakkında

Hasan Dimdik

Türkiye’ nin en büyük bilişim ve arge firması olan NETAŞ’ da Sistem Admini olarak çalışmaktayım. MCP, MCSA, MS, MCSE, MTTC, Backup Academy ve CCNSP sertifikalarına sahibim.Aynı zamanda Enterprise Mobility MVP ve MCC(Microsoft Community Contributor) ünvanlarına sahibim. Elimden geldiğince ve dilim döndüğünce bilgi ve becerilerimi paylaşmaya çalışıyorum. Bu düşünceyi benimseyen bir gönüllü olarak Mshowto.org sitesinde teknik makale yazarlığı yapıyorum ve aynı zamanda Mshowto yönetim kadrosundayım. Hayatı her zaman güncel yaşamanız dileği ile…

İlgili Yazılar

2 Yorumlar

 1. 1

  Ramazan ERDEMİR

  ADSI edit kısmından tombstone life süresini değiştirdiğimiz zaman replikasyon yapılan ADC daki replikasyon süresine de etki edermi?

  Örnek vermek gerekirse Master DC ile Add DC arasındaki replikasyon bir kesintiden dolayı olmadığını varsayalım bu sürede örnek olarak 3 yıl olsun biz adsi edit kısmından süreyi 1100gün yapsak replikasyona izin verir mi?

  Yanıt
  1. 1.1

   admin

   Birincisi zaten yapınızda Replikasyon yok ise bilgi ADC’ den Dc’ ye veya tam tersine haberleşme olmaz .Yani Orda 1000 gün değil 1 saat de olmasa önemli değil.İlk olarak Replikasyon sorununuzu gidermeniz gerekir.Ayrıca Benim bahsettiğim konunun sizin sorduğunuz konu ile alakası yok.Benim bahsetmeye çalıştığım konu Active Directory yapısından bir kullanıcı silindiğinde bunu nasıl geri getirebilirim ve o süre uzatılabilir mi ?

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com